| fotky |


môj obľúbený obchod

home | čo mám nové | hudba | písanie | iné aktivity | fotoalbum
download | kontakt | myspace | myspace - quasimondo | celkom iný beat

Tieto obrázky zachytávajú niekoľko dôležitých chvíľ a kapiel v mojom živote. Staršie nájdete aj v sekcii Kapely. Fotky pribúdajú zdola hore a po kliknutí sa zväčšia.

NOVŠIE FOTKY UMIESTŇUJEM DO FOTOALBUMU
picasaweb.google.sk/jaslovsky


2009


Celkom iný beat, revue s Benem a hosťami, GUnaGU, 20. 1. 2009. Foto Michal Burza

2008
 


Silvia Fourporation po predpremiérovom koncerte v Galante, 20. december. Zľava Silvia, ja, Muco, Ežo, Peter


Appendix, Hlava XXII, 11. 5.


Máj, nahrávanie skladby Krása. Habbiel, Peko, Bene, Lyrik, ja


 


Dokončovanie albumu Modrých hôr v mojom domácom štúdiu. Zľava Lyrik, Roland Kánik, Moe, Habbiel a ja.


Premiéra Modré hory, 21. 2. 20086. februára sme krstili album Appendixu. Krsnými rodičmi boli Mišo Kaščák a zbor Free Varlata Angel Voices.


Ráno po krste albumu AD a Triba Numero Uno (26. 1.), kde sme dávali s Lyrikom a DJom Spankom. Zľava AD, Lucia, Lyrik, ja, Spank, Miro (Artattack) a Kika.


Quasimondo - promo fotka
foto Martin Petrík


Silvinečku lúbim. Je to moja sestra. Premiéra Silvia Fourporation 22. 12. v Nu Spirit Bare.


Modré hory, Pohoda, 19. júla


S Appendixom na šnúre - klub Diwadlo, Prievidza, 30. 4.Vľavo aj vpravo: Krst albumu Modré hory, Hlava XXII, 25. 4. 2008. Foto Martin PetríkModré hory - zelený štvrtok tour, marec
Premiéra Quasimondo, Nu Spirit Bar
11. 2. 2008


4. januára sme hrali s Quasimondom živé vystúpenie v Rádiu FM, vôbec po prvýkrát v kompletnej zostave.
 

2007
 


Na vernisáži Katky Slaninkovej, december 07. Zľava Lyrik, Peter Penthor, Katka a ja


Promo fotografia Appendixu, október 07, fotila Petra Cepková
 


Predpremiéra QuasiMonda na festivale Heat Connector pri Liptovskom Mikuláši, 29. septembra. Úspech. Fotka je zo zvukovej skúšky.


V septembri konečne prišiel čas na živú verziu skupiny QuasiMondo. Začali sme skúšať s gitaristom Petrom Penthorom, Lyrik H v strede. Ostatní členovia pribudnú čoskoro.


s Appendixom v Banskej Štiavnici, 16. 6.


V Trenčíne (11. 5.) s Foolcutom


Na jam sessionoch v klube Next Apache som sa spriatelil s Nikolajom Nikitinom (vľavo) a Michalom Obermannom (v strede). Toto je Schagerl trio.

 


Foolcut v košickom ICC Culture Train, október 07. Zľava ja, Paľo Hubinák, Habbiel, Dušan Vančo aka Foolk a Mišo sekera aka DJ Lixx.


Po prvýkrát som si elektráreň rozložil naživo na Heat Connectore.


V priebehu mesiaca a pol sme dali s Lyrikom H (vľavo) dokopy repertoár pre skupinu QuasiMondo. V strede je Moe zo skupiny A.M.O., ktorý nám prišiel pomôcť.Jedenásteho apríla som krstil moju knihu o Collegiu Musicu. Na hornej fotke sú sprava Ivan Belák, Rasťo Vacho, Dušan Hájek, Marián Varga a Fedor Frešo. Na spodnej fotke krstný otec Vlado Godár, Varga a Godár patria medzi najväčšie osobnosti slovenskej kultúry vôbec.


V marci sa mi podarilo zajamovať si s Mariánom Čekovským, ktorého mám veľmi rád


V marci sme išli aj na malú šnúru s Martinom Chrobákom. Takto sa zabávali v Devil’s Pube v Bardejove.

 

2005 - 2006
 


V roku 2006 sme zľahka zvýšili frekvenciu hrania s Martinom Chrobákom.


V septembri 2005 som prvýkrát naživo dával s raperom Lyrikom H. Robíme spolu doteraz, je oporou projektu QuasiMondo a robí super sushi aj iné orientálne jedlá.


Kupovať si nový nástroj je pre muzikanta vrcholné blaho. V decembri 2006 som si vybral v rakúskej dedinke Mank nový tenor značky Schagerl. Takýto obchod tam je.


Onedlho som nový sax zakalil na bratislavskej premiére novej zostavy Appendixu v DK Zrkadlový háj.


V auguste 2006 sme prvýkrát naživo hrali so skupinou Appendix v českých Dobromiliciach. Zľava ja, Lukáš Fila, Henrich Offermann, Juraj Benetin.

 

2003
 


V roku 2003 som odišiel z Take One za nie celkom vyjasnených okolností (nikto nevie, prečo vlastne). S basistom Martinom Žiakom sme založili kapelu Virtual Intercourse. Toto je aprílový koncert v bratislavskom aligátore a tu je zárodok stránky, ktorá však nikdy nebola dotiahnutá do konca.


Dostal som možnosť hrať s niekým v Ríme, a keďže s Virtual Intercourse sme ešte nemali repertoár, tak sme tam išli so Silviou Josifoskou. V tom čase s ňou hrali všetci členovia Virtual Intercourse: Martin Žiak, Miro Hank a Rado Špička. Bolo to v máji a bolo dobre. Tu je viac.

 

2002
 


 V marci sme hrali s Take One v mekke európskeho jazzu, Krakove. Takto sme sa odfotili na schodoch klubu U Louisa. Zľava Marek Rúsek, Vlado Minda, vykúkajúci peter Konečný, Peter Preložník a ja.

 


Júlová šnúra Take One. Zabezpečoval ju človek, ktorého by ste na poste road manažéra nečakali - skvelý fotograf, novinár a môj vzácny priateľ Andrej Bán


V máji Milan Lasica pokrstil moju druhú knihu, o Jarovi Filipovi. Moderoval to nebohý Stano Radič.

 

2001
 


Vystúpenie v Prahe so skupinou Frogski Pop v novej zostave. Spievela Šina, na gitare hral Dano Salontay. Teda dnešný Longital. Boli sme jedna z prvých kapiel na Slovensku, ktorá spájala elektroniku so živými nástrojmi.


V skupine Slniečko som hral od roku 1989 a prežili sme spolu veľa pekného aj bohémskeho. V tomto čase ma už volali iba sporadicky. Takto sme hrali v septembri na Country lodenici. Vľavo Laco Svitek, vpravo Peter Remiš.


Asi tri roky som hral na Malej scéne SND hru Viliama Klimáčka Demokrati. Do kapely ma zaangažoval Ivan Mizera, ktorý robil hudbu. Toto je derniéra, 28. 12. 2001. V strede Martin Hanzel (klavír), vpravo Štefan Bugala (bicie).    


So skupinou Take One sme v tom čase hrávali naozaj často. 26. 10. 2001 sme stihli dva koncerty. Toto je prvý z nich, pre časopis Watt.

 

2000
 


V septembri sme čosi nahrávali so sklupinou Frogski Pop. Naša skladba Peppermint (on Sunday) sa predtým stala hitom všetkých rádií. Zľava Valerie Chauvey, Jaro Ridzoň, ja a Dano Salontay.


Vo februári 2000 som dostal cenu hudobnej akadémie za publicistickú činnosť.
Neskôr jej dali meno Aurel.
   


Na jam sessione v pezinskej krčme U Schwarza vznikla pred Silvestrom nová zostava skupiny Take One, s ktorou som prežil dva krásne roky. Tu je zarchivovaná naša webstránka. Zľava Peter Preložník (ten sa pridal neskôr), Vlado Minda, Ja, Roman Šugi Chovanec (ten neskôr odišiel) a Peter Konečný.


V auguste 2000 som nahrával saxofóny a flauty na album Martina Chrobáka
Ďaleko a pešo.